Tajemství hubnutí s chlorellou a spirulinou

hubnuti-jablickoLidé, kteří konzumují spirulinu, nebo chlorellu, si často všímají okamžité změny v práci střev. Je to dané tím, že obě tyto potraviny potlačují růst škodlivých bakterií ve střevech a naopak poskytují podporu zdravé mikroflóře, která zajišťuje lepší trávení a vstřebávání, ochranu proti infekcím a stimuluje imunitní systém.

Jedním z důvodů, proč chlorella a spirulina mohou mít vliv na ztrátu hmotnosti je ten, že stimulují peristaltiku neboli pohyb střev. Pomalé trávení je totiž často jednou z příčin nežádoucí nadváhy a obezity. Pokud trávicí systém funguje správně, tak může tělo účinně eliminovat přebytečný materiál, který přispívá k nežádoucímu přibývání na váze. Blahodárné účinky chlorelly a spiruliny na střevní peristaltiku tedy může mít v tomto procesu zásadní význam.

Náš mozek zaznamenává pocit hladu, když je hladina glukózy v krvi nízká. Chlorella a spirulina jsou velmi koncentrované zdroje bílkovin s velkým obsahem polysacharidů, které zvyšují hladinu glukózy v krvi a aktivují metabolismus. Obě tyto zelené potraviny jsou lehce stravitelné, takže mozku poskytnou skutečnou výživu, kterou potřebuje, ale zároveň tak potlačí chuť k jídlu. Právě to je pro nás velmi důležité, protože za jiných okolností dostáváme v těchto chvílích “záchvaty žravosti“.

Mnoho se také už napsalo o schopnostech fenylalaninu a tyrosinu a o jejich dopadu na neutrotransmitery v mozku, zejména těch, které ovládají ambice, náladu a chuť k jídlu. Jak spirulina, tak chlorella obsahují obě tyto aminokyseliny, které se podílejí na syntéze hormonů v mozku, což může potlačovat pocit hladu u některých lidí.

Samozřejmě, že skutečný úbytek hmotnosti nenastane jen proto, že začneme jíst chlorellu, nebo spirulinu. Mohou nám ale pomoci vytvořit vhodné podmínky pro redukci váhy a spolupracovat s jinými složkami potravin k urychlení procesu hubnutí. Pokud totiž chceme snížit hmotnost, měli bychom v prvé řadě změnit svůj jídelníček a zvyknout si na pravidelnou fyzickou aktivitu.

CHLORELLA – DOKONALE ČISTÍ TĚLO OD TOXINŮ

Chlorella je o miliardu let mladší než spirulina a její silné buněčné stěny ji posouvají blíže k rostlinám, než k řasám. Je kulatá a má v průměru asi 2 až 10 mikronů. Její jedinečná buněčná struktura umožňuje efektivně vázat z těla škodlivé zplodiny a toxiny, kterých je v moderním světě těžké se zbavit. Kromě toho utěsňuje střevní stěny, takže zabraňuje pronikání sekundárních toxinů do těla. Chlorella je především skvělý způsob, jak detoxikovat tělo od rtuti, ale i všech kovů, které jsou nahromaděny v těle, do kterého se dostávají například ze starých zubních výplní, nebo při konzumaci velkého množství ryb a mořských plodů. Má také prokazatelné antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky.

Chlorella obsahuje asi 45% bílkovin, 20% tuku, 20% sacharidů, 5% vlákniny a 10% minerálních látek a vitamínů. Je velmi vhodným zdrojem bílkovin a dalších nepostradatelných živin.

SPIRULINA – ÚČINNĚ POSILUJE A VYŽIVUJE TĚLO

Spirulina je jednobuněčný organismus, který existuje na Zemi asi 3,5 miliardy let. Využívali ji Aztékové, Mayové, ale i Afričané a Asiaté. Posiluje odolnost organismu 40krát více než echinacea a 20 krát více než aloe. Spirulina je velice bohatá na bílkoviny, kterých má asi třikrát více než hovězí maso a ryby. Proteiny v ní obsažené mají až 18 druhů aminokyselin, takže jsou velmi dobře vstřebávány. Kromě toho Spirulina obsahuje velké množství mikro a makro prvků, vitamínů a nukleových kyselin. 1g Spiruliny má takovou výživnou hodnotu jako 1kg zeleniny. Spirulina je dobře vstřebávána, normalizuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje zrak, navíc napomáhá k dobrému stavu vlasů a nehtů.

CHCETE MÍT JISTOTU KVALITNÍHO PRODUKTU?

Všechny naše produkty patří mezi nejkvalitnější zelené potraviny na trhu. Surovina je od osvědčených pěstitelů s dlouholetou tradicí a obsah látek je podložen laboratorními rozbory a zveřejněn i v našem podrobném srovnání. Můžete si tak sami ověřit, jak si naše produkty stojí v porovnání s konkurencí.

 

SPIRULINA FRESH – 100% ČISTÁ SPIRULINA Z TAIWANU

spirulina_fresh_370x3701-300x300

  • je výborným zdrojem přírodních lehce stravitelných bílkovin a bohatým zdrojem chlorofylu
  • obsahuje velké množství železa, dále vápník, zinek, draslík a hořčík, ze stopových prvků selen, chrom, lithium a mangan
  • obsahuje beta-karoten a vitamíny skupiny B, zvláště vitamín B12, zcela netypický pro rostlinnou říši
  • pro vysoký obsah jódu a draslíku je vhodné pravidelné užívání při hypofunkci štítné žlázy
  • pozitivně ovlivňuje vysoký krevní tlak, podporuje trávení a krvetvorbu
  • zlepšuje střevní mikroflóru, podporuje správné zažívání
  • pozitivně ovlivňuje tělesnou váhu
  • vytěsňuje jedovaté kovy a brání jejich kumulaci v organizmu
  • Více se o Spirulině Fresh dozvíte zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení