Tajemství hubnutí s chlorellou a spirulinou

hubnuti-jablickoLidé, kteří konzumují spirulinu, nebo chlorellu, si často všímají okamžité změny v práci střev. Je to dané tím, že obě tyto potraviny potlačují růst škodlivých bakterií ve střevech a naopak poskytují podporu zdravé mikroflóře, která zajišťuje lepší trávení a vstřebávání, ochranu proti infekcím a stimuluje imunitní systém.

Jedním z důvodů, proč chlorella a spirulina mohou mít vliv na ztrátu hmotnosti je ten, že stimulují peristaltiku neboli pohyb střev. Pomalé trávení je totiž často jednou z příčin nežádoucí nadváhy a obezity. Pokud trávicí systém funguje správně, tak může tělo účinně eliminovat přebytečný materiál, který přispívá k nežádoucímu přibývání na váze. Blahodárné účinky chlorelly a spiruliny na střevní peristaltiku tedy může mít v tomto procesu zásadní význam.

Náš mozek zaznamenává pocit hladu, když je hladina glukózy v krvi nízká. Chlorella a spirulina jsou velmi koncentrované zdroje bílkovin s velkým obsahem polysacharidů, které zvyšují hladinu glukózy v krvi a aktivují metabolismus. Obě tyto zelené potraviny jsou lehce stravitelné, takže mozku poskytnou skutečnou výživu, kterou potřebuje, ale zároveň tak potlačí chuť k jídlu. Právě to je pro nás velmi důležité, protože za jiných okolností dostáváme v těchto chvílích “záchvaty žravosti“.

Mnoho se také už napsalo o schopnostech fenylalaninu a tyrosinu a o jejich dopadu na neutrotransmitery v mozku, zejména těch, které ovládají ambice, náladu a chuť k jídlu. Jak spirulina, tak chlorella obsahují obě tyto aminokyseliny, které se podílejí na syntéze hormonů v mozku, což může potlačovat pocit hladu u některých lidí.

Samozřejmě, že skutečný úbytek hmotnosti nenastane jen proto, že začneme jíst chlorellu, nebo spirulinu. Mohou nám ale pomoci vytvořit vhodné podmínky pro redukci váhy a spolupracovat s jinými složkami potravin k urychlení procesu hubnutí. Pokud totiž chceme snížit hmotnost, měli bychom v prvé řadě změnit svůj jídelníček a zvyknout si na pravidelnou fyzickou aktivitu.

CHLORELLA – DOKONALE ČISTÍ TĚLO OD TOXINŮ

Chlorella je o miliardu let mladší než spirulina a její silné buněčné stěny ji posouvají blíže k rostlinám, než k řasám. Je kulatá a má v průměru asi 2 až 10 mikronů. Její jedinečná buněčná struktura umožňuje efektivně vázat z těla škodlivé zplodiny a toxiny, kterých je v moderním světě těžké se zbavit. Kromě toho utěsňuje střevní stěny, takže zabraňuje pronikání sekundárních toxinů do těla. Chlorella je především skvělý způsob, jak detoxikovat tělo od rtuti, ale i všech kovů, které jsou nahromaděny v těle, do kterého se dostávají například ze starých zubních výplní, nebo při konzumaci velkého množství ryb a mořských plodů. Má také prokazatelné antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky.

Chlorella obsahuje asi 45% bílkovin, 20% tuku, 20% sacharidů, 5% vlákniny a 10% minerálních látek a vitamínů. Je velmi vhodným zdrojem bílkovin a dalších nepostradatelných živin.

SPIRULINA – ÚČINNĚ POSILUJE A VYŽIVUJE TĚLO

Spirulina je jednobuněčný organismus, který existuje na Zemi asi 3,5 miliardy let. Využívali ji Aztékové, Mayové, ale i Afričané a Asiaté. Posiluje odolnost organismu 40krát více než echinacea a 20 krát více než aloe. Spirulina je velice bohatá na bílkoviny, kterých má asi třikrát více než hovězí maso a ryby. Proteiny v ní obsažené mají až 18 druhů aminokyselin, takže jsou velmi dobře vstřebávány. Kromě toho Spirulina obsahuje velké množství mikro a makro prvků, vitamínů a nukleových kyselin. 1g Spiruliny má takovou výživnou hodnotu jako 1kg zeleniny. Spirulina je dobře vstřebávána, normalizuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje zrak, navíc napomáhá k dobrému stavu vlasů a nehtů.

CHCETE MÍT JISTOTU KVALITNÍHO PRODUKTU?

Všechny naše produkty patří mezi nejkvalitnější zelené potraviny na trhu. Surovina je od osvědčených pěstitelů s dlouholetou tradicí a obsah látek je podložen laboratorními rozbory a zveřejněn i v našem podrobném srovnání. Můžete si tak sami ověřit, jak si naše produkty stojí v porovnání s konkurencí.

 

SPIRULINA FRESH – 100% ČISTÁ SPIRULINA Z TAIWANU

spirulina_fresh_370x3701-300x300

 • je výborným zdrojem přírodních lehce stravitelných bílkovin a bohatým zdrojem chlorofylu
 • obsahuje velké množství železa, dále vápník, zinek, draslík a hořčík, ze stopových prvků selen, chrom, lithium a mangan
 • obsahuje beta-karoten a vitamíny skupiny B, zvláště vitamín B12, zcela netypický pro rostlinnou říši
 • pro vysoký obsah jódu a draslíku je vhodné pravidelné užívání při hypofunkci štítné žlázy
 • pozitivně ovlivňuje vysoký krevní tlak, podporuje trávení a krvetvorbu
 • zlepšuje střevní mikroflóru, podporuje správné zažívání
 • pozitivně ovlivňuje tělesnou váhu
 • vytěsňuje jedovaté kovy a brání jejich kumulaci v organizmu
 • Více se o Spirulině Fresh dozvíte zde

 

 

 

CHLORELLA FRESH – IDEÁLNÍ NA DETOXIKACI ORGANIZMU

chlorella-freshChlorella Fresh – 100% čistá chlorella z Taiwanu

 • dezintegrovaná řasa pro maximální vstřebatelnost
 • patří mezi nejkvalitnější produkty na trhu
 • odvádí z těla nečistoty (zbytky léků, těžké kovy)
 • obsahuje betakaroten – zdraví prospěšný antioxidant
 • díky vláknině odstraňuje nánosy odpadu ze střev
 • zdroj esenciálních kyselin, vitamínů a minerálů
 • snižuje pocit hladu, neobsahuje lepek
 • ze všech rostlin má největší množství chlorofylu
 • Více se o chlorelle dozvíte zde