Ostropestřecová bylinná pasta
Balení 500ml (na 60 dnů)
Součástí balení je i podrobný popis přínosů ostropestřce mariánského i návod na provedení ostropestřecové detoxikační kúry.
Složení: Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)- plod, slunečnicový olej, olivový olej, Fenykl (Foeniculum vulgare), Lopuch (Arctium lappa), Libeček lékařský (Levisticum officinale).
100% směs z umletých plodů Ostropestřce mariánského, 1 lžička obsahuje cca 150 na jemno rozemletých semínek. Určeno k vnitřnímu používání.
Bez konzervantů a barviv, atestováno Státním zdravotním ústavem.
Ostropestřecová bylinná pasta je určena k přímé konzumaci, můžete ji použít samotnou, do müsli, jogurtu, nebo do jiných pokrmů, dle vlastního uvážení.
Doporučené dávkování
Preventivně: 1 x denně vrchovatá malá lžička, asi ½ hodiny před jídlem, kdykoliv během dne.
Očistná kůra: 3-4 x denně vrchovatá malá lžička, asi ½ hodiny před jídlem, kdykoliv během dne.
- Neužívat na noc.
- Po 2 měsících užívání týdenní pauza.
- Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Více o Ostropestřci mariánském se dozvíte v našem článku Ostropestřec mariánský – záchrana pro naše játra.
Výroba bylinné pasty
Aby byly zachovány všechny složky obsažené v syrovém ostropestřecovém plodu a byly co nejvíce pozitivní účinky ostropestřce mariánského, jsou při výrobě tohoto produktu striktně dodržovány následující podmínky:
- plody ostropestřce se zpracovávají velmi rychle, aby nedošlo ke zbytečné oxidaci
- semena se rozemelou na co nejjemnější směs, protože nejvíce účinných látek se nachází přímo pod tvrdou slupkou
- zpracovaná směs se nesmí zahřát na více než 39 °C. Při drcení a mletí se do směsi přidávají další bylinky a výsledná bylinná pasta se plní do sklenic a konzervuje olejem (zejména jako ochrana před oxidací).
Ostropestřec mariánský (Silybum Marinum)
Játra jsou hlavním detoxikačním orgánem v našem těle a mají nezastupitelné místo v řadě chemických reakcí, které nepřetržitě probíhají v lidském těle a slouží k zachování stálosti vnitřního prostředí organizmu. Detoxikační činnost jater se týká nejen jedovatých látek, které se do těla dostaly z vnějšku - např. potravou (alkohol, jedy, léčiva), ale i toxických zplodin, které vznikají v průběhu látkové přeměny v organismu. Tyto látky jsou v játrech metabolizovány na komplexy rozpustné ve vodě, které pak mohou být vyloučeny z těla. Játra se také podílejí na metabolismu (látkové přeměně) sacharidů (cukrů) a hrají významnou roli v udržování stálé koncentrace životně důležitého cukru - glukózy v krvi. Tvoří se v nich také celá řada bílkovin, faktory nezbytné pro krevní srážlivost a žluč, která je poté vylučována do střev.
Játra jsou často oslabována vlivem dnešní uspěchané doby, nevhodného životního stylu, nezdravého stravování nebo stresu a je proto nutné jejich činnost co nejvíce podpořit a zregenerovat je. A k tomu je již po dlouhá staletí využívána bylina jménem Ostropestřec mariánský.
Ostropestřec jako přírodní lék
Ostropestřec mariánský je velice dekorativní a vzrostlý bodlák, který je ozdobou každé zahrady. Pro potěšení oka i léčebné účely se pěstuje i u nás, je vcelku nenáročný na podmínky, ale nejlépe se mu bude dařit na místě s dostatkem slunce.
Ostropestřec mariánský je bezesporu jeden z nejlepších prověřených přírodních léků na nemoci jater a jejich celkovou regeneraci. Vděčí za to látce zvané silymarin, jež je považována za jednu z nejefektivnějších, co se týče obnovy jaterní tkáně. Léčí tzv. tučná nebo ztvrdlá játra (cirhóza), ale také následky jejich infekčních zánětů, např. žloutenky.
Účinky silymarinu jsou tak výrazné, že se úspěšně používá dokonce i pro regeneraci silně poškozených jater u drogově závislých a léčených alkoholiků, nebo lidí s poškozenými játry následkem dlouhodobého užívání syntetických preparátů, po chemoterapii nebo otravách jedy nejrůznějšího druhu, i např. po otravě houbami apod. Vhodné jsou i tam, kde k zanesení jater došlo buď v důsledku špatné výživy, nebo nadvýživy, tedy u lidí obézních. Zbavují naše tělo též např. dnes tak běžných chemických příměsí z potravin, které našim játrům při vysokém množství nepopiratelně škodí.
Všechny zmíněné účinky ostropestřce byly odborně prokázány mnohými studiemi a jeho blahodárný vliv na naše tělo je dnes běžně znám i lékařům, kteří ho také často doporučují svým pacientům.
Ostropestřec mariánský se v žádné formě nedoporučuje:
- těhotným a kojícím ženám
- lidem s vysokým krevním tlakem
- bez konzultace s lékařem osobám trpícím závažnými chorobami
Průměrné výživové hodnoty ve 100g / 7g (1 dávka)
Energetická hodnota 1194 kj/285,1 kcal - 83,6/20 kj/kcal. Bílkoviny 25 g - 1,8 g, Sacharidy 5,4 g - 0,38 g, Tuky 8,4g - 0,59 g. Z toho tuky obsahující: SAFA nasycené mastné kyseliny 1 g - 0,07 g. MUFA - mononenasycené mastné kyseliny 1,8 g - 0,13 g. PUFA - vícenásobně nenasycené mastné kyseliny 5,5 g - 0,39 g, z toho tuky obsahující kyselinu alfa-linolenovou (omega -3) 0,2 g - 0,01 g, z toho tuky obsahující kyselinu linolovou (omega -6) 5,2 g - 0,36 g. Cholesterol – neobsahuje. Vláknina dietní 46 g - 3,2 g, Sodík 0,009 g - 0,0006 g Vitamín E (alfa-tokoferol ) 6 g - 0,42 g (3,5% DDD).
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.