Ostropestřecová pasta 500ml

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení
990 Kč
Ostropestřecová pasta 500ml
Ostropestřecová pasta 500ml
Tip
Rychlá expedice
Rychlá expedice
Zásilku pro Vás odbavíme do 24h od objednání
Ověřený eshop
Ověřený eshop
Tradice přes 14 let a stovky ověřených recenzí mluví za vše.

Ostropestřecová bylinná pasta

Balení 500ml (na 60 dnů)

Součástí balení je i podrobný popis přínosů ostropestřce mariánského i návod na provedení ostropestřecové detoxikační kúry.

Složení: Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)- plod, slunečnicový olej, olivový olej, Fenykl  (Foeniculum vulgare), Lopuch (Arctium lappa), Libeček lékařský (Levisticum officinale).

100% směs z umletých plodů Ostropestřce mariánského, 1 lžička obsahuje cca 150 na jemno rozemletých semínek. Určeno k vnitřnímu používání.

Bez konzervantů  a barviv, atestováno Státním zdravotním ústavem.

Ostropestřecová bylinná pasta je určena k přímé konzumaci, můžete ji použít samotnou, do müsli, jogurtu, nebo do jiných pokrmů, dle vlastního uvážení.

 

Doporučené dávkování

Preventivně: 1 x denně vrchovatá malá lžička, asi ½ hodiny před jídlem, kdykoliv během dne.

Očistná kůra: 3-4 x denně vrchovatá malá lžička, asi ½ hodiny před jídlem, kdykoliv během dne.

  • Neužívat na noc.
  • Po 2 měsících užívání týdenní pauza.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Více o Ostropestřci mariánském se dozvíte v našem článku Ostropestřec mariánský – záchrana pro naše játra.

Výroba bylinné pasty

Aby byly zachovány všechny složky obsažené v syrovém ostropestřecovém plodu a byly co nejvíce pozitivní účinky ostropestřce mariánského, jsou při výrobě tohoto produktu striktně dodržovány následující podmínky:

  • plody ostropestřce se zpracovávají velmi rychle, aby nedošlo ke zbytečné oxidaci
  • semena se rozemelou na co nejjemnější směs, protože nejvíce účinných látek se nachází přímo pod tvrdou slupkou
  • zpracovaná směs se nesmí zahřát na více než 39 °C. Při drcení a mletí se do směsi přidávají další bylinky a výsledná bylinná pasta se plní do sklenic a konzervuje olejem (zejména jako ochrana před oxidací).

Ostropestřec mariánský (Silybum Marinum)

ostropestřec mariánskýJátra jsou hlavním detoxikačním orgánem v našem těle a mají nezastupitelné místo v řadě chemických reakcí, které nepřetržitě probíhají v lidském těle a slouží k zachování stálosti vnitřního prostředí organizmu. Detoxikační činnost jater se týká nejen jedovatých látek, které se do těla dostaly z vnějšku - např. potravou (alkohol, jedy, léčiva), ale i toxických zplodin, které vznikají v průběhu látkové přeměny v organismu. Tyto látky jsou v játrech metabolizovány na komplexy rozpustné ve vodě, které pak mohou být vyloučeny z těla. Játra se také podílejí na metabolismu (látkové přeměně) sacharidů (cukrů) a hrají významnou roli v udržování stálé koncentrace životně důležitého cukru - glukózy v krvi. Tvoří se v nich také celá řada bílkovin, faktory nezbytné pro krevní srážlivost a žluč, která je poté vylučována do střev.

Játra jsou často oslabována vlivem dnešní uspěchané doby, nevhodného životního stylu, nezdravého stravování nebo stresu a je proto nutné jejich činnost co nejvíce podpořit a zregenerovat je. A k tomu je již po dlouhá staletí využívána bylina jménem Ostropestřec mariánský.

Ostropestřec jako přírodní lék

Ostropestřec mariánský je velice dekorativní a vzrostlý bodlák, který je ozdobou každé zahrady. Pro potěšení oka i léčebné účely se pěstuje i u nás, je vcelku nenáročný na podmínky, ale nejlépe se mu bude dařit na místě s dostatkem slunce.

Ostropestřec mariánský je bezesporu jeden z nejlepších prověřených přírodních léků na nemoci jater a jejich celkovou regeneraci. Vděčí za to látce zvané silymarin, jež je považována za jednu z nejefektivnějších, co se týče obnovy jaterní tkáně. Léčí tzv. tučná nebo ztvrdlá játra (cirhóza), ale také následky jejich infekčních zánětů, např. žloutenky.

Účinky silymarinu jsou tak výrazné, že se úspěšně používá dokonce i pro regeneraci silně poškozených jater u drogově závislých a léčených alkoholiků, nebo lidí s poškozenými játry následkem dlouhodobého užívání syntetických preparátů, po chemoterapii nebo otravách jedy nejrůznějšího druhu, i např. po otravě houbami apod. Vhodné jsou i tam, kde k zanesení jater došlo buď v důsledku špatné výživy, nebo nadvýživy, tedy u lidí obézních. Zbavují naše tělo též např. dnes tak běžných chemických příměsí z potravin, které našim játrům při vysokém množství nepopiratelně škodí.

Všechny zmíněné účinky ostropestřce byly odborně prokázány mnohými studiemi a jeho blahodárný vliv na naše tělo je dnes běžně znám i lékařům, kteří ho také často doporučují svým pacientům.

Ostropestřec mariánský se v žádné formě nedoporučuje:

  • těhotným a kojícím ženám
  • lidem s vysokým krevním tlakem
  • bez konzultace s lékařem osobám trpícím závažnými chorobami

Průměrné výživové hodnoty ve 100g / 7g (1 dávka)

Energetická hodnota 1194 kj/285,1 kcal - 83,6/20 kj/kcal. Bílkoviny 25 g - 1,8 g, Sacharidy 5,4 g - 0,38 g, Tuky 8,4g - 0,59 g. Z toho tuky obsahující: SAFA nasycené mastné kyseliny 1 g - 0,07 g. MUFA - mononenasycené mastné kyseliny 1,8 g  - 0,13 g. PUFA - vícenásobně nenasycené mastné kyseliny 5,5 g - 0,39 g, z toho tuky obsahující kyselinu alfa-linolenovou (omega -3) 0,2 g -  0,01 g, z toho tuky obsahující kyselinu linolovou (omega -6) 5,2 g - 0,36 g. Cholesterol – neobsahuje. Vláknina dietní 46 g - 3,2 g, Sodík 0,009 g  - 0,0006 g Vitamín E (alfa-tokoferol ) 6 g - 0,42 g (3,5% DDD).

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MZ Avatar autora | 24.8.2023
Na našem trhu snad nic takového není, je to skvělý produkt.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

OMX Probiotika 30 kapslí
Tip
900 Kč
280
Chlorella Fresh
Tip
850 Kč
208
Spirulina Fresh 250g
Tip
949 Kč
211