Nejčastější dotazy jedlíků zelených potravin

Na této stránce se s vámi chceme podělit o nejčastěji kladené dotazy. Pokud zde nenajdete odpověď právě na ten váš dotaz, využijte prosím kontaktního formuláře v části kontakt, rádi vám odpovíme.

 

 • 1. Jak mi zelené potraviny pomohou, když jsem úplně zdravý?

I když se člověk subjektivně cítí zdráv, mohou tělu některé látky chybět. Zelené potraviny jsou ideální pro prevenci vzniku nemocí a všichni víme, že prevence je základem spokojeného a zdravího života. Zelené potraviny likvidují volné radikály, dodávají tělu enzymy a vitamíny, čístí organizmus od škodlivin a obnovují zdravou mikroflóru, čímž vracejí zažívání do normálu. Více informací o zelených potravinách najdete v našich článcích v sekci Zajímavosti.
 • 2. Mohu jíst zelené potraviny v kombinaci s léky?

Ano, jen je třeba dodržet pár pravidel. Pokud berete léky na lačno (např. na štítnou žlázu), vemte si léky a počkejte alespoň 50-60 minut, aby mohly léky zapůsobit. Potom si bez obav vemte svou obvyklou dávku zelených potravin, tedy Mladého ječmene a Chlorelly pyrenoidosy. Pokud berete léky i během dne, dbejte vždy na odstup léků od zelených potravin a to alespoň těch 50-60 minut. V případě konkrétních dotazů nás kontaktujte nebo se obraťte na svého lékaře. Více informací najdete i na stránce Doporučené dávkování.
 • 3. Jsem po transplantaci orgánů. Jsou pro mě zelené potraviny vhodné?

Zelené potraviny nejezte minimálně 9 měsíců po transplantaci. Kdy dále nejíst zelené potraviny se dozvíte na stránce Doporučené dávkování.
 • 4. Můžu jíst současně mladý ječmen i chlorellu nebo spirulinu?

Ano a je to i doporučený postup, účinky zelených potraviny se v tomto případě nesčítají, ale násobí. Ideální je zapíjet chlorellu ječmenem, Získáte tak ze zelených potravin maximum.
 • 5. Nesmím jíst potraviny, které obsahují lepek. Jak je to u zelených potravin s lepkem?

Zelené potraviny lepek neobsahují, jsou proto ideální potravinou pro bezlepkovou dietu.
 • 6. Mám problémy se štítnou žlázou, je pro mě chlorella vhodná?

Ano, je pro Vás vhodná, na rozdíl od mořských řas, Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní řasa a neobsahuje vysoké množství jódu.
 • 7. Hrozí při konzumaci zelených potravin předávkování?

Zelenými potravinami se nemůžete předávkovat z jednoho prostého důvodu. Nejsou to léky, je to jídlo. Chtít se jimi předávkovat je jako chtít se předávkovat pomerančovým džusem nebo brokolicí.
 • 8. Snáší se zelené potraviny s alkoholem?

Zelené potraviny jsou ideálním pomocníkem v boji s kocovinou. Z vlastní zkušenosti doporučuji vzít si před tím, než vyrazíte na večírek, alespoň 20 tablet chlorelly a po návratu dalších 20 tablet. Ráno pak stačí zahájit nápojem z Mladého ječmene a projevy kocoviny se sníží na minimum.
 • 9. Jak je to se zelenými potravinami a těhotenstvím / kojením?

Těhotným se doporučuje pít mladý ječmen a jíst chlorellu po konzultaci se svým lékařem a pro kojící je mladý ječmen výborný pro zlepšení kvality mléka. Případné čištění organismu probíhá přes stolici a ledviny, takže plod není ohrožen. V ječmenu je velké množství vitaminu A, betakarotenu a kyseliny listové i pro období těhotenství. Mimo jiné předchází těhotenské cukrovce, těhotenské zácpě, usnadňuje hojení (je vhodný i pro zevní použití, vezměte si ho sebou do porodnice). Nedoporučuji začít s konzumací chlorelly těsně před těhotenstvím, protože těhotná žena bude mít jiné starosti než řešit případný výskyt očistné reakce. Chlorellu proto začněte konzumovat dříve, ideálně 6-12 měsíců před otěhotněním.
 • 10. Nehrozí mi v těhotenství nějaké nebezpečí kvůli vitamínu A, který je v zelených potravinách?

V první řadě je třeba rozlišovat mezi umělým vitamínem A, který se vyskytuje ve vitamínových tabletách z lékárny, a přirozeně se vyskytujícím vitamínem A, který najdete např. v mrkvi, špenátu, melounu, zelí, brokolici, kukuřici, zelených potravinách a dalších. Obecně se dá říci, že vitamínem A se můžete předávkovat, ale nikoli pitím nápoje z mladého ječmene. Předávkování hrozí zejména nadměrným užíváním uměle vyrobeného vitamínu A a nebo nadměrnou konzumací zvířecích jater, ve kterých se vitamín A shromažďuje (nejvíc je ho v játrech ledního medvěda). Ze zeleniny se prostě nepředávkujete a mezi zeleninu lze zařadit i šťávu z mladého ječmene nebo chlorellu. V jedné dávce nápoje z mladého ječmene je přibližně 5% doporučené denní dávky vitamínu A. Když si tedy dáte nápoj 3x denně, což těhotné ženě jen prospěje, máte jen 15% DDD vitamínu A (s chlorellou je to cca 30%). Zbytek stejně musíte doplnit do těla jiným způsobem, zejména potom pestrým a zdravým jídelníčkem.
 • 11. Pomůže mi chlorella nebo mladý ječmen na zvýšení laktace?

Příčin, proč je tvorba mateřského mléka nedostatečná, může být více a já Vám zde nemůžu potvrdit, že Vám zelené potraviny určitě se zvýšením laktace pomohou. Můžu ale říci, že konzumace zelených potravin v době kojení je prospěšná jak pro maminku tak i pro miminko, protože se do mléka dostanou vitamíny obsažené v zelených potravinách a Vy tak nemusíte užívat žádné umělé vitamíny z lékárny. Zelené potraviny rovněž zbavují tělo nečistot, což se projeví i na kvalitě mateřského mléka. Navíc zelené potraviny fungují jako adaptogeny, takže upravují činnost orgánů v těle do normálu, což laktaci může pomoci.
 • 12. Prodáváte i nějaké testovací balení ječmene a chlorelly?

Balení Mladého ječmene i Chlorelly pyrenoidosy je pro jednoho člověka na 3 měsíce. Mohu napsat, že po 3 měsících je tělo se zelenými potravinami seznámeno a „vyčištěno“ v přímé úměře tomu, jak byl zaneseno. Balení na jeden měsíc, které se dá občas koupit na internetu, bych Vám v žádném případě nedoporučil a to hlavně v případě, kdy se zelenými potravinami začínáte. Po jednom měsíci se mohou přihlásit všechny pečlivě uschované problémy a i Vaše krevní testy po jednom měsíci jezení zelených potravin budou horší a to z důvodu, že se tělo začíná zbavovat nedobrot, které máte ve svém těle. Po „testovacím“ balení budete rozhořčeni, že Vám ukázalo problémy, které máte a nic hezkého Vám nepřineslo. Pokud budete jezení s „testovacím“ balením opakovat, nikdy se nedostanete do fáze, kdy tyto příznaky odezní. Když začnete jíst zelené potraviny může se dostavit bolest hlavy, nadýmání, zhoršení kožních ekzémů. Není to projev alergie, ale důkaz, že zelené potraviny čistí Váš organizmus. Zvyšte pitný režim, nezvyšujte dávky zelených potravin, ale setrvejte na stejné dávce do doby, než tyto problémy odezní a Váš organizmus Vám poděkuje.
 • 13. Je vámi prodávaná chlorella dezintegrovaná? Co to přesně znamená?

Ano, všechny chlorelly, které nabízíme, mají narušenou buněčnou stěnu (jsou dezintegrované). Dezintegrace chlorelly je nutná k tomu, aby naše tělo bylo schopné chlorellu vstřebat a vzít si z ní všechny potřebné vitamíny a minerály. Chlorella, která není dezintegrovaná, je pro člověka naprosto zbytečná, protože takovou chlorellu není naše tělo schopno zpracovat. Více o dezintegraci najdete v našem článku Dezintegrace chlorelly.
 • 14. Co říkáte na jarní nebo podzimní detoxikační kúru pomocí zelených potravin?

Největší přínos pro Vás organizmus získáte tím, že budete konzumovat zelené potraviny stále. Stejně tak, jako konzumujeme zdravou zeleninu. Když z jakéhokoli důvodu nebude možné zařadit zelené potraviny do jídelníčku nastálo, je jarní nebo podzimní očistná kúra pořád lepší než úplné ignorování zelených potravin. Při takové kúře ale nezapomeňte, že vyčištění těla trvá minimálně 3-6 měsíců.