Kvalita zelených potravin - kupujete opravdu ty kvalitní?

Kvalita zelených potravin je dnes zásadní. Nikdo z nás nechce konzumovat nekvalitní produkty, zároveň ale hledáme ty, které mají rozumnou cenu, protože nechceme zbytečně přeplácet a kupovat ty předražené. 

Víte, jak poznat kvalitní zelené potraviny? A myslíte, že jen v lékárně seženete ty prověřené? V tomto článku Vám nabídneme pár rad, jak se mezi všemi produkty rychle zorientovat, abyste měli jistotu, že jste si vybrali dobře.

U nás prodáváme zelené potraviny od roku 2006 a prodáváme vždy jen ty, u kterých je dohledatelná kvalita. Od roku 2011 nabízíme vlastní produktovou řadu Fresh (Prémiová řada Fresh), do které jsme zařadili jen ty nejkvalitnější suroviny od prověřených a dlouhodobě fungujících výrobců. Jsme si proto jistí, že Vám dokážeme poradit s výběrem a ukážeme Vám, co je při porovnávání jednotlivých produktů nejdůležitější. 

Na trhu je hromada různých chlorell, ječmenů, spirulin a dalších zelených potravin. Když budete hledat produkt, který je nejlepší pro Vás, zaměřte se na pár hlavních ukazatelů:

1. Zkoumejte složení produktu

Uvádět podrobné složení je základ. U produktů, které zkoumáte, se proto zaměřte na uváděné složení produktu. Někde složení nenajdete vůbec, ve většině případů potom najdete jen základní složky jako jsou bílkoviny, sacharidy, cukry apod. A u těch pár zbylých produktů potom najdete podrobné složení, ze kterého vyčtete i obsah vitamínů a minerálů. Takové produkty jsou nejdůvěryhodnější a dají se lehce porovnat s ostatními. Pokud výrobce uvádí pouze stručné složení (nebo žádné), zkuste se zamyslet nad tím, proč tomu tak je. Důvodem může být to, že produkt není kvalitní, nebo ale třeba i fakt, že produkt je drahý a při zveřejněném složení by vyšlo najevo, že není zase o tolik lepší (protože pěstitelů kvalitní suroviny je opravdu jen pár). Složení může samozřejmě mírně kolísat, protože každá šarže bude trochu jiná. Ale uvidíte, že např. u produktů z Číny najdete výrazně nižší hodnoty u většiny sledovaných prvků (pokud vůbec nějaké složení najdete).

2. Mějte povědomí o zemi původu

Trváme na tom, že v České republice se kvalitní zelené potraviny vzhledem k podnebí pěstovat nedají. Proto se surovina dováží a najdete potom pod různými obchodními značkami stejnou surovinu od stejných pěstitelů. Více než desetiletou praxí a laboratorními rozbory máme ověřené, že nejkvalitnější surovina pro chlorellu a spirulinu pochází z Taiwanu. Je tam výrobce, který pěstuje tyto řasy více než 50 let a tyto řasy a sinice tam mají ideální podmínky k tomu, aby obsahovaly vysoké hodnoty vitamínů a minerálů (hlavně Slunce tam svítí intenzivně více než 300 dní v roce). Nejkvalitnější surovina pro mladý ječmen se potom dováží z USA ze státu Utah, kde jsou půdy sopečného původu a opět je tam pěstitel, který má s pěstováním ječmene a výrobou dlouholeté zkušenosti. Surovina pocházející odjinud nebude nikdy dosahovat stejně dobrého složení jako ty výše zmíněné. A abyste si toto mohli ověřit, je potřeba hledat u produktů podrobné složení.

3. Zaměřte se na čerstvost suroviny

Pracujme tedy s tím, že jste si vybrali kvalitní surovinu. Nyní je potřeba vědět, že zelené potraviny jsou plné enzymů a vitamínů a s tím, jak surovina stárne, zmenšuje se v nich i množství těchto prospěšných prvků. Vybírejte proto ty zelené potraviny, které jsou čerstvé a kde Vám prodejce dokáže říci, kdy byla surovina sklizena a jak byla zpracována. Např. chlorella má od výrobce trvanlivost 4 roky. Ale určitě nebude po čtyřech letech obsahovat takové množství minerálů, enzymů a vitamínů, jaké obsahuje hned po zpracování. I proto u nás uměle zkracujeme dobu trvanlivosti na 12-18 měsíců. Máme vždy tu nejčerstvější surovinu, kterou nakupujeme několikrát do roka, ale na hotovém produktu bude uvedeno, že mu končí trvanlivost již za 12-18 měsíců. Chceme totiž, aby náš zákazník konzumoval zakoupené zelené potraviny co nejdříve a neschovával je ve spíži 3 nebo 4 roky.

4. Buďte nedůvěřiví

Máte právo být nedůvěřiví, když chcete vyzkoušet nový produkt a zjistit, zda bude fungovat. I pro tuto zkoušku si ale vyberte kvalitní produkt. U nás nenajdete nejlevnější mladý ječmen, chlorellu nebo spirulinu. Mladý ječmen a chlorella, které prodáváme (a máme osobně vyzkoušené), se vyznačují nejvyšší kvalitou na trhu a tomu je nutné přizpůsobit i cenu. Pokud se rozhodnete pro levnější varianty, případně i menší balení, je třeba se smířit s faktem, že:

 • u levných variant (např. 500g za 500,- Kč) zelených potravin nedostane vaše tělo všechny potřebné látky a vy budete mít pocit, že mladý ječmen a chlorella nefungují
 • u malých balení zase tělo nebude mít čas, aby se přísun všech chybějících látek v těle a účinky detoxikace organizmu projevily a vy opět zelené potraviny pravděpodobně zavrhnete

A přitom stačí vyzkoušet jedno balení kvalitního ječmene, chlorelly nebo spiruliny, které vám vystačí na 2,5 - 3 měsíce, po kterých se již účinky projeví. Lepší kvalitu zelených potravin na trhu nenajdete.

5. Zákaznický servis

Pokud se budete chtít na cokoli zeptat, nabízíme také bezplatné poradenství. Rádi pomůžeme s výběrem i radou do začátku. Navíc vše potřebné pro začínající jedlíky obdržíte i jako list formátu A4. Dozvíte se, jak nejlépe začít s konzumací, proč je vhodné začínat od malých dávek a postupně je navyšovat, nebo jak začlenit zelené potraviny do jídelníčku, pokud pravidelně konzumujete i nějaké léky. Poradíme Vám, jak začít s konzumací chlorelly, abyste se nemuseli obávat různých očistných reakcí, případně jaké kombinace zelených potravin jsou nejlepší a proč. 

I o tom je prodej zelených potravin. Jsou to potravinové doplňky, ale nestačí koupit si je v anonymním obchodě, kde seženete všechno od zápalek po bagr. Je důležité mít se koho zeptat v případě, že řešíte konkrétní potíže nebo chcete preventivně udělat něco pro své zdraví. Nejsme lékaři a ani se nesnažíme je nahrazovat. Ale v řadě případů jsme schopni Vám odborně poradit v případě, že hledáte přírodní varianty a nestačí Vám, že Vám lékař na vše předepíše antibiotika.

Bez obav se na nás proto obraťte ať už máte zájem o konkrétní produkt, nebo potřebujete jen nasměrovat, případně se v oblasti zelených potravin lépe zorientovat.

 

MLADÝ JEČMEN – LIKVIDUJE PŘEKYSELENÍ ORGANIZMU

1561669741jecmen-freshMladý ječmen Fresh – 100% sušená šťáva

 • zásobuje tělo vitamíny, minerály a enzymy
 • pomáhá udržovat zdravý imunitní systém
 • odstraňuje pálení žáhy
 • ideální na překyselení organizmu způsobené nevhodnou stravou
 • je zdrojem vápníku, železa, betakarotenu a řady vitamínů
 • obsahuje serotonin a melatonin
 • prospívá diabetikům
 • neobsahuje lepek
 • obsahuje ve srovnání s pšenicí 25x více draslíku, 37x více vápníku, více než dvojnásobek hořčíku, 5x více železa
 • Více se o mladém ječmenu dozvíte zde

 

CHLORELLA FRESH – IDEÁLNÍ NA DETOXIKACI ORGANIZMU

chlorella-freshChlorella Fresh – 100% čistá chlorella z Taiwanu

 • dezintegrovaná řasa pro maximální vstřebatelnost
 • patří mezi nejkvalitnější produkty na trhu
 • odvádí z těla nečistoty (zbytky léků, těžké kovy)
 • obsahuje betakaroten – zdraví prospěšný antioxidant
 • díky vláknině odstraňuje nánosy odpadu ze střev
 • zdroj esenciálních kyselin, vitamínů a minerálů
 • snižuje pocit hladu, neobsahuje lepek
 • ze všech rostlin má největší množství chlorofylu
 • Více se o chlorelle dozvíte zde

 

SPIRULINA FRESH – 100% ČISTÁ SPIRULINA Z TAIWANU

spirulina_fresh_370x3701-300x300

 • je výborným zdrojem přírodních lehce stravitelných bílkovin a bohatým zdrojem chlorofylu
 • obsahuje velké množství železa, dále vápník, zinek, draslík a hořčík, ze stopových prvků selen, chrom, lithium a mangan
 • obsahuje beta-karoten a vitamíny skupiny B, zvláště vitamín B12, zcela netypický pro rostlinnou říši
 • pro vysoký obsah jódu a draslíku je vhodné pravidelné užívání při hypofunkci štítné žlázy
 • pozitivně ovlivňuje vysoký krevní tlak, podporuje trávení a krvetvorbu
 • zlepšuje střevní mikroflóru, podporuje správné zažívání
 • pozitivně ovlivňuje tělesnou váhu
 • vytěsňuje jedovaté kovy a brání jejich kumulaci v organizmu
 • Více se o Spirulině Fresh dozvíte zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení