Jak vyzrát na zápach z úst?

Zápach z úst nám může velmi zkomplikovat život, protože nejen, že způsobuje rozpaky okolí, ale často může vést až k sociální ignoraci, profesím potížím, nebo osobním dramatům. Z úst může zapáchat po celý den, pouze v dopoledních hodinách, nebo jen po jídle. Jedno je ale jisté. Na zápach z úst si čas od času stěžuje více než 80% lidí, což je ohromující číslo.

K jeho odstranění je potřeba najít příčinu, protože různé “kamufláže“ v podobě ústních vod, nebo sprejů, pomáhají jen krátkodobě. Ignorace tohoto problému není totiž, už kvůli zmíněným sociálním problémům, úplně ta nejlepší cesta. Pojďme se tedy podívat na možné příčiny tohoto nepříjemného jevu.

ŠPATNÁ ÚSTNÍ HYGIENA

Často se stává, že důvod zápachu z úst spočívá ve špatné ústní hygieně. Při nekvalitně čištěných zubech se totiž rychle hromadí zubní kámen a zbytky potravin jsou skvělou živou půdou pro různé bakterie, plísně a vznik zubního kazu. A aby toho nebylo málo, tak se zubním kazem dochází i k onemocnění dásní a sliznic. Všechny tyto problémy obvykle doprovází nepříjemný zápach. Se zubním kazem rozhodně musíme navštívit stomatologa, sliznicím ale můžeme pomoci zelenými potravinami, protože ty mají díky velkému obsahu chlorofylu hojící účinky.

Nesprávná ústní hygiena se ale může vztahovat i na zubní protézy. Akryl, z něhož jsou vyrobeny, je porézní materiál, takže se na jeho povrchu vyvíjejí bakterie, které jsou také zdrojem zápachu.

Přinejmenším stejně častou vinu za zápach úst, jako je špatné čištění zubů, nebo zubní protézy, má i jazyk. Zejména v jeho zadní části se totiž množí anaerobní bakterie, jejichž metabolismem vzniká i nepříjemný zápach těkavých sloučenin síry, takže se stává, že pach z úst trápí i lidi, kteří netrpí zubním kazem. A v tomto případě nám zase pomůže chlorofyl, jehož ideálním zdrojem jsou zelené potraviny.

ORL ONEMOCNĚNÍ

Pokud příčinou špatného dechu nejsou problémy se zuby, tak bychom se měli zaměřit na nemoci ORL. To je totiž velmi pravděpodobné zejména u lidí, kteří trpí streptokoky, alergickou rýmou, nebo záněty vedlejších nosních dutin. Je to proto, že opakující se angíny tvoří na mandlích výklenky, ve kterých se hromadí různé zbytky, na kterých se, stejně jako na jazyku, tvoří bakterie, které vylučují sloučeny síry. V těchto případech nám vždy pomohou zelené potraviny se svým kouzelníkem chlorofylem.

Problém nastává i v okamžiku, když dojde k poruchám slinných žláz. Normálně sliny nejen odplaví bakterie z úst, ale i z mandlí. Pokud jejich sekrece klesne, tak mají bakterie ideální podmínky pro svůj růst.

TYTO POTÍŽE MOHOU VZNIKNOUT NAPŘÍKLAD:

Hormonální nerovnováhou – například během menstruace, nebo menopauzy. V tomto období se vylučuje méně slin, což vede k poruchám v bakteriální flóry v ústech a zvýšenému vylučování sloučenin síry.

Stresem – stresový hormon inhibuje sekreci slin, z čehož vyplývá dobře známý pocit sucha v ústech.

Redukčními dietami – zejména hladovky a nízkokalorické diety jsou příčinou dehydratace, která má nepříznivý vliv na množství slin.

Pro všechny tyto případy je ideálním pomocníkem nápoj z mladého ječmene, protože dodá organismu tolik potřebou tekutinu, která navíc obsahuje chlorofyl, který eliminuje nepříjemný zápach z úst.

ŽALUDEČNÍ PROBLÉMY

Nezřídka se stává, že příčinou špatného dechu jsou i poruchy zažívacího traktu. To je obvykle spojeno se špatným vstřebáváním, nebo s příliš nízkými hladinami trávicích enzymů, které jsou vylučovány slinivkou břišní a játry. Všechny tyto problémy se snoubí se zaneseným zažívacím ústrojím, špatnou funkcí střev a jater. K posílení všech těchto orgánů je ideální chlorella, která nejen, že obsahuje vlákninu, ale dokáže na sebe vázat toxiny, takže výrazně podporuje fukci jater. A o chlorofylu, který je v ní bohatě obsažen, je už asi po přečtení tohoto článku zbytečné mluvit.

Nyní známe možné příčiny zápachu z úst a sami musíme uznat, že mnohdy stačí opravdu málo k tomu, abychom se ho lehce zbavili, protože není nic nepříjemnějšího, než se odvracet od lidí kvůli špatnému dechu.

CHCETE MÍT JISTOTU KVALITNÍHO PRODUKTU?

Všechny naše produkty patří mezi nejkvalitnější zelené potraviny na trhu. Surovina je od osvědčených pěstitelů s dlouholetou tradicí a obsah látek je podložen laboratorními rozbory a zveřejněn i v našem podrobném srovnání. Můžete si tak sami ověřit, jak si naše produkty stojí v porovnání s konkurencí.