Chlorella a její komplexní účinek na organizmus

Chlorella pro svůj jedinečný obsah bioaktivních látek, které zahrnují vitamíny, minerály, nukleové kyseliny, aminokyseliny, chlorofyl, vlákninu a mnoho dalších, představuje vskutku ideální potravinu 3. tisíciletí. Vědci také říkají, že Chlorella může omezit vedlejší účinky chemoterapie a vykazuje protinádorovou činnost. Rovněž je přírodním zdrojem řady minerálů a vitamínů, které naše tělo potřebuje. I proto se stala běžnou potravinou kosmonautů, kteří tráví čas ve vesmíru a kteří potřebují jen ty nejvýživnější potraviny. Chlorella obsahuje také látku Chlorellin, která je významným přírodním antibiotikem. Chlorellin působí proti patogenním organismům bez poškození trávicí mikroflory.

PŮVOD A ZPŮSOB PĚSTOVÁNÍ CHLORELLY

Chlorella se pěstuje v teplém klimatickém pásmu. Pochází z Taiwanu, kde je pro její pěstování ideální počasí, tj. teplo i slunce. Právě díky slunci má sladkovodní řasa vysoký obsah chlorofylu, což dokazuje i její úžasná smaragdově zelená barva. Chlorella potřebuje pro svůj růst čistou mineralizovanou vodu, čistý vzduch a také dostatek světla. Právě čistota vzduchu a vody je pro zdravý růst Chlorelly nepostradatelná. Chlorella je po osmi dnech pěstování sklizena za velmi přísných podmínek a pod nepřetržitým dohledem. Poté je u Chlorelly velmi šetrným způsobem zpracováním narušena její pevná buněčná stěna tak, aby byla pro člověka co nejvíce stravitelná. Nakonec je Chlorella zpracovávána do podoby tmavě zelených tablet. Chlorella se zpracovává tzv. metodou „Steam“, což je nová metoda sprejového sušení. Předností této metody je především vysoká vstřebatelnost výsledné potraviny i šetrnost ke všem nutričním látkám.

OBSAHOVÉ SLOŽENÍ SLADKOVODNÍ ŘASY CHLORELLY

Chlorella obsahuje celou škálu vitamínů, minerálů, stopových prvků a 60 % obsahu tvoří bílkoviny. Chlorella zároveň obsahuje 19 aminokyselin, chlorofyl a je jedinečným komplexním přípravkem pro detoxikaci organismu, zlepšení imunity a zpomalování stárnutí. Kromě toho Chlorella obsahuje unikátní látky (CGF, Chlorellin, Sporopollein a Chlorofyl).

CGF (CHLORELLA GROWTH FACTOR)

Chlorella obsahuje tento unikátní růstový faktor, který působí probioticky na střevní mikroflóru. CGF je vodný extrakt z Chlorelly, obsahující volné aminokyseliny, minerály, vitamíny, glykoproteiny, peptidy a v neposlední řadě i deriváty nukleových kyselin DNA a RNA. Jedná se o nejsilnější složku Chlorelly. Růstový faktor má významný omlazující i posilující efekt na organismus těla. Zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní a vaginální mikroflóry. Růstový faktor až 4x urychluje růst acidofilní kultury. Celkové účinky CGF jsou na lidský organismus velmi významné. Kromě jiného uveďme to, že výrazně snižuje rizika nádorových onemocnění.

CHLOROFYL

Chlorella obsahuje chlorofyl, díky kterému se významně urychluje hojení ran, zlepšuje krevní obraz, brání vzniku infekčního prostředí. Chlorofyl je nejzákladnějším barvivem všech zelených částí rostlin. Chlorofyl zpomaluje růst choroboplodných baktérií, je účinný proti zápachům, obsahuje hodně hořčíku i dusíku. Chlorofyl má výrazné čistící i detoxikační účinky. Chlorofyl pomáhá z lidského organismu odstraňovat těžké kovy, chemické toxiny a další mnohé jedovaté látky. Chlorofyl regeneruje jaterní tkáň a pročišťuje krevní řečiště. Chlorofyl se užívá i jaké deodorant, ústní voda, žvýkačka, a to pro svoji schopnost pohlcovat pachy.

SPOROPOLLEIN

Chlorella obsahuje látku Sporopollein, která se nachází v její střední části. Buněčné stěny na sebe nevratně váží toxické látky, které následně z lidského organismu odcházejí stolicí, tj. přirozenou cestou. Díky látce Sporopollein má Chlorella zcela výjimečný detoxikační vliv na lidský organismus.

BARVIVO XANTOFYL

Získává se z olejového extraktu z práškových rostlin. Jedná se o žlutou a oranžovou barvu. Xantofyl provází chlorofyl ve všech zelených částech rostlin, je obsažený v květech a plodech. Xantofyl nepřekrývá barvu chlorofylu.

ROSTLINNÉ BÍLKOVINY

Chlorella obsahuje přes 60 % bílkovin. Na rozdíl od běžných rostlinných bílkovin, které mají nekompletní spektrum i nízkou nutriční hodnotu, způsobenou nedostatkem esenciálních aminokyselin, se může Chlorela pochlubit vysoce kvalitním spektrem bílkovin se všemi 8 esenciálními aminokyselinami a 10 aminokyselinami neesenciálními. Existuje totiž 8 esenciálních aminokyselin, které si lidské tělo nedokáže vyrobit a další dvě, které si nedokáže vytvořit v dostatečném množství. Proto jsou nezbytné pro život a nazýváme je esenciální. Pokud by v naší potravě chyběla jen jedna z nich, povede to postupem času k nemoci a smrti. Tyto esenciální aminokyseliny, spolu s 11 ti dalšími, které z nich tělo vyrábí, tvoří vzájemnými vazbami strukturované bílkoviny, jež jsou základním stavebním kamenem lidského organismu, a vytváří enzymy (globulární bílkoviny), které jsou spouštěčem všech základních životních procesů. Aminokyseliny jsou základním stavebním kamenem bílkovin, ze kterých je tvořena každá buňka lidského organismu a jsou tak nepostradatelné pro buněčnou tvorbu, regeneraci a celkově pro zachování veškerých životních funkcí organismu. Aminokyseliny se rozdělují na esenciální, které si naše tělo nemůže samo vyrobit a neesenciální, které naše tělo umí nahradit, a to vyrobením z jiných sloučenin. Esenciální jsou leucin, isoleucin, valin, (tzv. BCAA), lysin, methionin, threonin, phenylalanin a tryptofan (děti potřebují ještě arginin a hystidin). Neesenciální aminokyseliny – zvláště důležité je, si hlídat množství tří neesenciálních aminokyselin – glutamin, cystein a glycin, které v této kombinaci tvoří jeden z nejvýznačnějších antioxidantů v našem těle.

MIKROPRVEK ZINEK

(stopový prvek) je důležitý pro správný vývoj všech živých rostlinných i živočišných organismů. Nedostatek zinku se velmi brzy projeví, kdy dojde k oslabení imunitního systému a lidský organismus se rázem stává náchylnější k nemocem. Problémy s příjmem zinku může nastat během těhotenství, pro dobrý vývoj plodu se doporučuje užívat zinek právě ve výživových doplňcích. Nedostatek zinku se dále projevuje vypadáváním vlasů, špatnou buněčnou imunitou, letargií. Zinek udržuje hladinu vitaminu A, působí jako antioxidant, stabilizuje buněčné stěny, má vliv na růst a vývoj. Zinek je velmi nezbytný pro správnou činnost imunitního systému, tlumí projevy artritidy, podporuje hojení ran i kožních zánětů.

VÁPNÍK

Chlorella obsahuje až 11x více vápníku než kravské mléko.

ŽELEZO

Chlorella obsahuje až 20x více železa než špenát.

HOŘČÍK

Chlorella obsahuje hořčík, který významně usnadňuje absorpci vápníku ve Chlorelle.

CHRÓM

Chlorella obsahuje chróm, který pomáhá efektivně využívat glukózu a kromě toho přispívá ke stabilizaci krevního cukru.

TRYPTOFAN

Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon štěstí a radosti. Večer naše tělo přeměňuje tento serotonin na melatonin a my tak lépe a snadněji usínáme.

VLÁKNINA

Chlorella se může pochlubit třívrstvou vlákninou, kdy má výjimečnou schopnost vázat toxický odpad ze stravy, který se postupně ukládá v lidském organismu. Obsažená vláknina výrazně podpoří vyprazdňování i snížení hmotnosti díky odvodu odpadních látek z těla ven. Pevná vláknina Chlorelly (mechanickým působením, jako například kartáč) odstraňuje nánosy odpadu v trávicím traktu. Navíc na sebe jedovaté látky (i těžké kovy) váže a vynáší z lidského organismu.

ANTIOXIDANTY

Chlorella je významným zdrojem antioxidantů, kdy obsahuje celé spektrum známých antioxidantů, včetně vitaminu B1, B6, vitaminu E, vitamin C, selenu, zinku, methioninu, betakaroténu.

VITAMIN C

plní v našem těle celou řadu důležitých funkcí. Pomáhá zneškodnit v těle vzniklé volné kyslíkové radiály. Působí jako významná prevence onemocnění srdce a cév. Zvyšuje odolnost organismu proti infekci.

VITAMIN B1

pomáhá udržovat zdravé nervy, posiluje srdce, zklidňuje zažívací potíže.

VITAMIN B2

působí proti migréně, pomáhá při hojení ran, zpomaluje vývoj šedého zákalu.

VITAMIN B3

zlepšuje krevní oběh, zmírňuje příznaky onemocnění kloubů, zmírňuje deprese.

VITAMIN B5 (KYSELINA PANTOTENOVÁ)

pomáhá udržovat zdravý centrální nervový systém, pomáhá lidskému tělu využívat sacharidy, bílkoviny, tuky. Působí proti migréně, zažívacím potížím. Zlepšuje stav při chronickém únavovém syndromu.

VITAMIN B6

pomáhá v prevenci kardiovaskulárních onemocnění, mozkových příhod. Zmírňuje a léčí deprese, zmírňuje nespavost, zmírňuje příznaky premenstruačního syndromu.

VITAMIN B9 (KYSELINA LISTOVÁ)

je velmi důležitá pro vývoj plodu, pomáhá při tvorbě klíčových chemických látek pro nervový systém. Snižuje riziko některých typů rakoviny, zmírňuje depresi, chrání proti vrozeným vadám.

VITAMIN B12

zmírňuje deprese, brání nervovým bolestem, pocitu brnění, snižuje riziko srdečních onemocnění, snižuje hučení v uších.

BETAKAROTÉN (PROVITAMÍN A)

Chlorella obsahuje až 10x více betakaroténu než karotka. Betakarotén má značné terapeutické účinky, včetně schopnosti snižovat sérum cholesterolu a všudypřítomné rakoviny. Během posledních let provedly zdravotnické instituce zabývající se výzkumem rakoviny, kdy desítky studií dokazují, že beta karoten snižuje riziko veškerých druhů rakoviny, včetně rakoviny prsu, plic, žaludku, jícnu, tlustého střeva, gastrointestinálního traktu a pochvy.