Je chlorella opravdu taková kouzelnice?

Na naší planetě žije celkem asi 23.000 druhů řas a většina z nich pochází z pradávných dob. Nalezené fosílie dokazují, že chlorella má na Zemi své místo již více jak 3 miliardy let. A to už je celkem pádný důvod začít přemýšlet o tom, že má ohromné vlastnosti, které by mohly pomoci i nám, lidem.

Až do poloviny 20. století byla chlorella mimo Japonsko a Čínu téměř neznámá. V té době se začaly provádět studie, které pokračují dodnes, a dokazují, jak je chlorella unikátní, a jak dokáže pomoci nám všem. Pojďme si povědět alespoň o několika jejích schopnostech, které nám mohou být užitečné v každodenním boji s nezdravým životním stylem.

CHLORELLA REGULUJE POTÍŽE SE ZÁCPOU

Zácpa je stále častějším onemocněním spojeným s rozvojem civilizace. Použití tradičních projímadla neřeší problém a v průběhu času může vést k závažným onemocněním zažívacího traktu. Používání chlorelly jako každodenního doplňku stravy obnovuje a regeneruje “přátelskou střevní mikroflóru“ celé délce zažívacího traktu, takže stolice je častější a hlavně pravidelná.

CHLORELLA ČISTÍ TĚLO

V současné době jsou hlavní příčinou mnoha chronických onemocnění toxiny, těžké kovy ze znečištěného životního prostředí a konzervační látky. Ty jsou nám dodávány do potravin bez ohledu na to, jestli se nám to líbí, nebo ne.

Chlorella svou jedinečnou strukturou dokáže všechny tyto škodliviny na sebe navázat a odstranit je z našeho organismu. Kromě toho dokáže chlorella  utěsnit střevní stěny a tím brání pronikání sekundární otravy z obsahu střev do krevního řečiště.

V situacích, kdy dochází k uvolňování toxinů z tělesných tkání jako například při půstu, intenzivní dietě, hladovění, ale i při návštěvě sauny, je chlorella nenahraditelná. Dokáže totiž tyto toxické látky pohltit a tím brání nadměrnému přetěžování ledvin a jater.

CHLORELLA POSILUJE IMUNITU

Stres, špatné životní prostředí, zanesení organismu toxiny, nebo antibiotika – to jsou jen některé z faktorů, které mají vliv na oslabení přirozených obranných funkcí organismu. Chlorella má na rozdíl od antibiotik schopnost zabíjet jen choroboplodné bakterie, zároveň ale podporuje růst a množení těch přátelských. Dokáže také pozitivně stimulovat tvorbu makrofágů, které jsou zodpovědné za pohlcování a ničení škodlivých látek, bakterií, virů a rakovinných buněk.

Chlorella je zvlášť cenná na podzim a v zimě jako ideální prostředek při prevenci proti chřipce. Je ale velmi užitečná i při léčbě takových onemocnění, jako jsou revmatismus, artritida, diabetes nebo vysoký krevní tlak. Pomáhá se správným zažíváním, ale i při léčbě virových, bakteriálních infekcí a mykotických infekcí, nebo alergií.

CHLORELLA OMLAZUJE TĚLO

Nejvíce chlorelly na jednoho člověka se spotřebuje v Japonsku, které se může pochlubit nejvyšším průměrným věkem obyvatel na světě. Je to v souvislosti s chlorelou náhoda? Není!

Chlorella totiž urychluje regeneraci poškozených tkání a DNA, navíc dokáže zabránit průniku škodlivých látek do krevního řečiště.

Chlorella je bohatá na biologicky aktivní látky s antioxidanty, čímž chrání buňky před škodlivými účinky volných radikálů, které způsobují předčasné stárnutí. Předchází se tak onemocněním srdce, kůže, ateroskleróze, ale také zabraňuje zhoršování zraku, nebo šedému zákalu.

ZLEPŠUJE FYZICKOU A PSYCHICKOU KONDICI

Všichni, kteří pravidelně konzumují chlorellu, tvrdí, že se jim prokazatelně zvýšila fyzická i duševní kondice, zlepšila paměť, ale i schopnost soustředit se.

Je to dané především vzájemně se posilujícími účinky látek, které chlorella obsahuje. Jedná se hlavně o tajemný růstový faktor CGF, vitamíny skupiny B a chlorofyl.

Nukleové kyseliny obsažené v CGF stimulují energii a životní sílu a chlorofyl podporuje tvorbu červených krvinek, což zaručuje optimální okysličení a výživu buněk. To vše má za následek, že se zlepšuje metabolismus buněk, čímž se zlepšuje životní energie.

Teď už známe odpověď na otázku, která je na začátku článku. Ano, chlorella je opravdu kouzelnice! Má totiž pozoruhodnou schopnost eliminovat škodliviny z našeho těla, které jsou v něm obsaženy ve formě těžkých kovů, čisticích prostředků, insekticidů, hnojiv, ale i mnoha dalších toxických látek, kterými si každý den díky civilizaci zamořujeme naše organismy.

CHCETE MÍT JISTOTU KVALITNÍHO PRODUKTU?

Všechny naše produkty patří mezi nejkvalitnější zelené potraviny na trhu. Surovina je od osvědčených pěstitelů s dlouholetou tradicí a obsah látek je podložen laboratorními rozbory a zveřejněn i v našem podrobném srovnání. Můžete si tak sami ověřit, jak si naše produkty stojí v porovnání s konkurencí.

CHLORELLA FRESH – KVALITNÍ CHLORELLA Z TAIWANU

Je známým faktem, že nejkvalitnější chlorella pochází z Taiwanu. Svítí tam Slunce 300 dní v roce a chlorella je tak plná chlorofylu, vitamínů i minerálů. Přesně taková je i naše Chlorella Fresh – kvalitní chlorella z Taiwanu.

CHLORELLA FRESH – IDEÁLNÍ NA DETOXIKACI ORGANIZMU

chlorella-freshChlorella Fresh – 100% čistá chlorella z Taiwanu

  • dezintegrovaná řasa pro maximální vstřebatelnost
  • patří mezi nejkvalitnější produkty na trhu
  • odvádí z těla nečistoty (zbytky léků, těžké kovy)
  • obsahuje betakaroten – zdraví prospěšný antioxidant
  • díky vláknině odstraňuje nánosy odpadu ze střev
  • zdroj esenciálních kyselin, vitamínů a minerálů
  • snižuje pocit hladu, neobsahuje lepek
  • ze všech rostlin má největší množství chlorofylu
  • Více se o chlorelle dozvíte zde