Co je účinnější? Chlorella nebo Spirulina?

Příroda nám nabízí mnoho potravin, které nám poskytují mnohokrát více důležitých živin, jako třeba bílkovin, minerálů a vitamínů, než potraviny, které jsou základem typického jídelníčku moderního člověka.
Pravděpodobně jsme už všichni slyšeli o úžasných vlastnostech Spiruliny a Chlorelly. Tyto jednoduché rostlinné organismy jsou v asijských zemích dobře známé a široce používané po tisíce let při výrobě léků tradiční medicíny, ale i při každodennímu stravování. Která z nich by ale měla být začleněna do našeho jídelníčku? Která nám přinese lepší účinky – Spirulina, Chlorella, nebo obě ve stejnou dobu?

CHLORELLA NEBO SPIRULINA?

Faktem je, že Chlorella i Spirulina mají blahodárný vliv na naše zdraví, protože obsahují velké množství živin. Ve svém složení mají esenciální nenasycené mastné kyseliny, nukleové kyseliny (RNA a DNA), chlorofyl, ale i celou řadu dalších chemických sloučenin. Obě obsahují protein, který je mnohem kvalitnější, než jakékoliv jiné stravitelné proteiny živočišného původu, obě mají všechny známé vitamíny B, včetně vitamínu B12, který se téměř nikdy nevyskytuje v rostlinách a obsahují i vitamíny C a E. Liší se však od sebe obsahem a poměrem živin.

Podívejme se na ty nejzákladnější rozdíly mezi Chlorellou a Spirulinou:

rozdíl mezi chlorellou a spirulinou

CHLORELLA – DOKONALE ČISTÍ TĚLO OD TOXINŮ

Chlorella je o miliardu let mladší než spirulina a její silné buněčné stěny ji posouvají blíže k rostlinám, než k řasám. Je kulatá a má v průměru asi 2 až 10 mikronů. Její jedinečná buněčná struktura umožňuje efektivně vázat z těla škodlivé zplodiny a toxiny, kterých je v moderním světě těžké se zbavit. Kromě toho utěsňuje střevní stěny, takže zabraňuje pronikání sekundárních toxinů do těla. Chlorella je především skvělý způsob, jak detoxikovat tělo od rtuti, ale i všech kovů, které jsou nahromaděny v těle, do kterého se dostávají například ze starých zubních výplní, nebo při konzumaci velkého množství ryb a mořských plodů. Má také prokazatelné antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky.

Chlorella obsahuje asi 45% bílkovin, 20% tuku, 20% sacharidů, 5% vlákniny a 10% minerálních látek a vitamínů. Je velmi vhodným zdrojem bílkovin a dalších nepostradatelných živin.

CHLORELLA

 • Poskytuje pomoc lidem, kteří mají problémy s játry, kouřením, nebo alkoholem.
 • Je velmi užitečná pro lidi, kteří mají střevní problémy a potíže s pohybem střev.
 • Je obzvlášť vhodná při regeneraci organismu.
 • Obsahuje faktor CGF, který posiluje imunitní systém.
 • Má výborné účinky při léčbě degenerativních duševních a nervových poruch.

SPIRULINA – ÚČINNĚ POSILUJE A VYŽIVUJE TĚLO

Spirulina je jednobuněčný organismus, který existuje na Zemi asi 3,5 miliardy let. Využívali ji Aztékové, Mayové, ale i Afričané a Asiaté. Posiluje odolnost organismu 40krát více než echinacea a 20 krát více než aloe. Spirulina je velice bohatá na bílkoviny, kterých má asi třikrát více než hovězí maso a ryby. Proteiny v ní obsažené mají až 18 druhů aminokyselin, takže jsou velmi dobře vstřebávány. Kromě toho Spirulina obsahuje velké množství mikro a makro prvků, vitamínů a nukleových kyselin. 1g Spiruliny má takovou výživnou hodnotu jako 1kg zeleniny. Spirulina je dobře vstřebávána, normalizuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje zrak, navíc napomáhá k dobrému stavu vlasů a nehtů.

SPIRULINA

 • Je skvělý zdroj lehce stravitelné bílkoviny.
 • Pro trávicí systém je jemnější než Chlorella.
 • Je nejlepší zdroj kyseliny gama linolenové (GLA), která napomáhá dobré funkci mozku, srdce, ale i dalších vnitřních orgánů.
 • Posiluje imunitní systém.
 • Snižuje hladinu špatného cholesterolu (LDL) a triglyceridů.
 • Normalizuje hladinu cukru v krvi.

Jak vidíme, tak jsou Spirulina i Chlorella skvělými zbraněmi v každodenním boji o udržení si zdravého těla a ducha. Obsah GLA spiruliny je výborná výživa pro mozek a nervový systém, zatímco CGF Chlorelly umožňuje opravit poškozené nervové buňky.

Pokud si tedy všechny informace zesumírujeme, tak dojdeme ke zjištění, že jsou účinky Chlorelly a Spiruliny daleko efektivnější, pokud jsou konzumovány společně. Každá z těchto potravin má jiné účinky, ale společně se dokonale doplňují, takže nám zajistí detoxikaci nahromaděných zplodin, přitom bude mít naše tělo kvalitní výživu.