Mandle jádra loupaná MegaVital 200g

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
1.12.2023
Kód: 4030
169 Kč
Mandle jádra loupaná MegaVital 200g
mandle
Novinka
Rychlá expedice
Rychlá expedice
Zásilku pro Vás odbavíme do 24h od objednání
Ověřený eshop
Ověřený eshop
Tradice přes 14 let a stovky ověřených recenzí mluví za vše.

Naturální mandle jsou loupaná a nesolená jádra nejvyšší jakosti 23-25. Toto označení se používá pouze pro velké a lahodné mandle nadstandardní kvality. Loupané mandle jsou lépe stravitelné a někteří jim dávají přednost pro krémovější chuť.

I když jsou mandle složeny z více než 50 % tuků (52 g ve 100 g), jedná se hlavně o mononenasycené (34 %) a polynenasycené (11 %) mastné kyseliny, které jsou zdravé pro naše srdce. I když mají energetickou hodnotu (2649kj ve 100 g), jsou doporučovány při hubnutí a jsou častým základem receptů z low-carb diety. Mandle obsahují hodně vlákniny (12 g ve 100 g), proteinu (18, 3 g bílkovin ve 100 g) a řadu antioxidantů, které naše tělo potřebuje. Naturální mandle jsou také zdrojem hořčíku vitamínů B2 a E.

Jsou lepší loupané či neloupané mandle?

Loupané mandle jsou lépe stravitelné a tělo z nich jednodušeji čerpá antioxidanty a zdraví prospěšné látky. Na druhou stranu ve slupce mandlí je nejvíce antioxidantů z celé mandle. Obě varianty mají svoje plusy a výběr je pouze na Vás.

Kde mandle rostou

Mandlovník je původem ze severní Afriky a Asie. Pokud chcete ale mandloň vidět, stačí si ale zajet na Moravu. Na jejich export do světa se specializuje Kalifornie, odkud pochází většina (kolem 80 %) mandlí a patří k nejlepším na světě. Pěstují se ale také i v Austrálii, Chile nebo Španělsku. Mandloň vypadá jako rozložitý, hustý keř, který na jaře nádherně bíle a růžově kvete. Mandloň si potrpí na teplo, nesnáší velké vlhko a zimu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Chlorella Fresh
Tip
850 Kč
208
Moruše Bílá MegaVital 100g
99 Kč
805
Chia semínka MegaVital 820/150