Nejčastější dotazy jedlíků ječmene a chlorelly

Na této stránce se s vámi chceme podělit o nejčastěji kladené dotazy. Pokud zde nenajdete odpověď právě na ten váš dotaz, využijte prosím kontaktního formuláře v části kontakt, rádi vám odpovíme.

I když se člověk subjektivně cítí zdráv, mohou tělu některé látky chybět. Zelené potraviny jsou ideální pro prevenci vzniku nemocí a všichni víme, že prevence je základem spokojeného a zdravího života. Zelené potraviny likvidují volné radikály, dodávají tělu enzymy a vitamíny, čístí organizmus od škodlivin a obnovují zdravou mikroflóru, čímž vracejí zažívání do normálu. Kompletní účinky si můžete přečíst v sekci Mladý ječmen aChlorella Pyrenoidosa.

Ano, jen je třeba dodržet pár pravidel. Pokud berete léky na lačno (např. na štítnou žlázu), vemte si léky a počkejte minimálně 60 minut, aby mohly léky zapůsobit. Potom si bez obav vemte svou obvyklou dávku zelených potravin, tedy Mladého ječmene a Chlorelly pyrenoidosy. Pokud berete léky i během dne, dbejte vždy na odstup léků od zelených potravin a to minimálně 60 minut. V případě konkrétních dotazů mi zašlete email nebo se obraťte na svého lékaře.

Zelené potraviny nejezte minimálně 9 měsíců po transplantaci. Kdy dále nejíst zelené potraviny se dozvíte v sekci Dávkování.

Ano a je to i doporučený postup, účinky zelených potraviny se v tomto případě nesčítají, ale násobí. Ideální je zapíjet chlorellu ječmenem.

Ne, zelené potraviny lepek neobsahují, jsou ideální potravinou pro bezlepkovou dietu.

Ano, je pro Vás vhodná, na rozdíl od mořských řas, Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní řasa a neobsahuje vysoké množství jódu.

Zelenými potravinami se nemůžete předávkovat z jednoho prostého důvodu. Nejsou to léky, je to jídlo. Chtít se jimi předávkovat je jako chtít se předávkovat pomerančovým džusem.

Zelené potraviny jsou ideálním pomocníkem v boji s kocovinou. Z vlastní zkušenosti doporučuji vzít si před tím, než vyrazíte na večírek, alespoň 20 tablet chlorelly a po návratu dalších 20 tablet. Ráno pak stačí zahájit nápojem z Mladého ječmene a projevy kocoviny se sníží na minimum.

Těhotným se doporučuje pít mladý ječmen a jíst chlorellu po konzultaci se svým lékařem a pro kojící je výborný pro zlepšení kvality mléka. Případně čištění organismu probíhá přes stolici a ledviny, takže plod není ohrožen. V ječmenu je velké množství vitaminu A, betakarotenu, kyseliny listové, jódu i pro období těhotenství. Mimo jiné předchází těhotenské cukrovce, těhotenské zácpě, usnadňuje hojení (je vhodný i pro zevní použítí, vemte si ho sebou do porodnice).

V první řadě je třeba rozlišovat mezi umělým vitamínem A, který se vyskytuje ve vitamínových tabletách z lékárny, a přirozeně se vyskytujícím vitamínem A, který najdete např. v mrkvi, špenátu, melounu, zelí, brokolici, kukuřici, zelených potravinách a dalších.
Obecně se dá říci, že vitamínem A se můžete předávkovat, ale nikoli pitím nápoje z mladého ječmene. Předávkování hrozí zejména nadměrným užíváním uměle vyrobeného vitamínu A a nebo nadměrnou konzumací zvířecích jater, ve kterých se vitamín A shromažďuje (nejvíc je ho v játrech ledního medvěda). Ze zeleniny se prostě nepředávkujete a mezi zeleninu lze zařadit i šťávu z mladého ječmene nebo chlorellu.
V jedné dávce nápoje z mladého ječmene je přibližně 5% doporučené denní dávky vitamínu A. Když si tedy dáte nápoj 3x denně, což těhotné ženě jen prospěje, máte jen 15% DDD vitamínu A (s chlorellou je to cca 30%). Zbytek stejně musíte doplnit do těla jiným způsobem, zejména potom pestrým a zdravým jídelníčkem.

Příčin, proč je tvorba mateřského mléka nedostatečná, může být více a já Vám zde nemůžu potvrdit, že Vám zelené potraviny určitě se zvýšením laktace pomohou.
Můžu ale říci, že užívání zelených potravin v době kojení je prospěšné jak pro maminku tak i pro miminko, protože se do mléka dostanou vitamíny obsažené v zelených potravinách a Vy tak nemusíte užívat žádné umělé vitamíny z lékárny. Zelené potraviny rovněž zbavují tělo nečistot, což se projeví i na kvalitě mateřského mléka. Navíc zelené potraviny fungují jako adaptogeny, takže upravují činnost orgánů v těle do normálu, což laktaci může pomoci.

Balení Mladého ječmene i Chlorelly pyrenoidosy je pro jednoho člověka na 3 měsíce. Mohu napsat, že po 3 měsících je tělo se zelenými potravinami seznámeno a „vyčištěno“ v přímé úměře tomu, jak byl zaneseno. Balení na jeden měsíc, které se dá občas koupit na internetu, bych Vám v žádném případě nedoporučil a to hlavně v případě, kdy se zelenými potravinami začínáte. Po jednom měsíci se mohou přihlásit všechny pečlivě uschované problémy a i Vaše krevní testy po jednom měsíci jezení zelených potravin budou horší a to z důvodu, že se tělo začíná zbavovat nedobrot, které máte ve svém těle. Po „testovacím“ balení budete rozhořčeni, že Vám ukázalo problémy, které máte a nic hezkého Vám nepřineslo. Pokud budete jezení s „testovacím“ balením opakovat, nikdy se nedostanete do fáze, kdy tyto příznaky odezní.
Když začnete jíst zelené potraviny může se dostavit bolest hlavy, nadýmání, zhoršení kožních ekzémů. Není to projev alergie, ale důkaz, že zelené potraviny čistí Váš organizmus. Zvyšte pitný režim, nezvyšujte dávky zelených potravin, ale setrvejte na stejné dávce do doby, než tyto problémy odezní a Váš organizmus Vám poděkuje.