Co nám dává vitamín B12 a kde ho najdeme?

Vitamín B12Stejně, jako ostatní vitamíny skupiny B, tak se vitamín B12 podílí na metabolismu tuků, sacharidů a bílkovin v našem organismu. To ovlivňuje náš energetický metabolismus, což má významný vliv na svaly, usnadňuje přeměnu železa a podporuje chuť k jídlu, takže se často doporučuje pro ty, kteří bojují s nechutenstvím. Neméně důležité je ale i to, že zabraňuje anémii a podílí se na tvorbě červených krvinek. Role vitaminu B12 v těle je nezbytná pro syntézu nukleových kyselin potřebných pro kostní dřeň, která produkuje nové krevní buňky.

Superpotraviny – jsou opravdu tak super?

SuperpotravinyDnes jsou populární, slyšíme o nich na každém kroku a ti, kteří je vyzkoušeli, si je nemůžou vynachválit. Ano, jde o tzn. superpotraviny nebo zelené potraviny. Ale co to vlastně je a k čemu je to dobré? Víte, jaké superpotraviny jsou pro vás vhodné a které z nich stojí za vyzkoušení?

Ať už je vyzkoušíte jako samostatnou součást jídelníčku a nebo je zamícháte do ovesné kaše, jogurtu, koktejlu nebo přesnídávky, jde o hodnotné potravinové doplňky, které pomáhají nahrazovat absenci zdravých produktů na našem trhu (ne, rajčata ani papriky ze supermarketu nám opravdu vitamíny nedoplní) a po kterých se budeme cítit lépe.

Co je chronická únava a jak se jí bránit?

chronická únavaV mnoha případech je únava symptomem nějakého onemocnění, ale zřídka považujeme únavu za nemoc, protože únavou mnohdy trpí i lidé, kteří žádnou chorobou netrpí.

Normální je únava organismu jako jeho reakce na fyzickou, nebo psychickou zátěž, která je větší, než jsme zvyklí. Ale i tato únava se může změnit v chronickou.

Oslabená imunita – víte, jak ji posílit?

oslabená imunitaNáš imunitní systém chrání tělo před nemocemi způsobenými patogeny z vnějšího světa, jako jsou např. bakterie a viry, ale i před těmi, které bují uvnitř, tedy před rakovinnými buňkami. Velmi důležitou roli v imunitním systému hraje tlusté střevo. V jeho záhybech žijí miliardy prospěšných mikronů proto, aby zajistily, že náš imunitní systém může neutralizovat škodlivé patogeny.  Je také třeba poznamenat, že tlusté střevo ovlivňuje práci například srdce, plic, žaludku, nebo jater.

Antibiotika – pomocníci nebo škůdci?

antibiotikaAntibiotika jsou látky, které mají schopnost buď bakterie zabíjet (baktericidní), nebo potlačit jejich růst (bakteriostatické).  Jednoduše řečeno jsou antibiotika všechny léky, které působí na bakterie a pomocí kterých se léčí infekce vyvolávané těmito mikroby. Mechanismy působení antibiotik jsou různé. Mohou ovlivňovat syntézu buněčné stěny, nebo zasahovat tak, že zabraňují buněčnému dělení.

Jak vyzrát na zápach z úst?

zapach-z-ustZápach z úst nám může velmi zkomplikovat život, protože nejen, že způsobuje rozpaky okolí, ale často může vést až k sociální ignoraci, profesím potížím, nebo osobním dramatům. Z úst může zapáchat po celý den, pouze v dopoledních hodinách, nebo jen po jídle. Jedno je ale jisté. Na zápach z úst si čas od času stěžuje více než 80% lidí, což je ohromující číslo.

Serotonin pro lepší usínání a kvalitní spánek

serotonin-melatoninO serotoninu jsme pravděpodobně někdy slyšeli úplně všichni. A je to jedině správně, protože serotonin je důležitý pro naše správné fungování. Bez něho se nám špatně usíná, cítíme se unavení, nespokojení nebo nervózní a často se v noci budíme.

Je to jeden z nejznámějších hormonů, kterému se obyčejně říká také hormon štěstí, ale je to jen část pravdy o činnosti tohoto pozoruhodného hormonu, se kterým bychom vás rádi seznámili v našem článku.

Tajemství hubnutí s chlorellou a spirulinou

hubnutíLidé, kteří konzumují spirulinu, nebo chlorellu, si často všímají okamžité změny v práci střev. Je to dané tím, že obě tyto potraviny potlačují růst škodlivých bakterií ve střevech a naopak poskytují podporu zdravé mikroflóře, která zajišťuje lepší trávení a vstřebávání, ochranu proti infekcím a stimuluje imunitní systém.

Jedním z důvodů, proč chlorella a spirulina mohou mít vliv na ztrátu hmotnosti je ten, že stimulují peristaltiku neboli pohyb střev. Pomalé trávení je totiž často jednou z příčin nežádoucí

Detoxikace organizmu – o čem to vlastně je?

detoxikaceKaždé tělo je jiné, a proto neexistuje univerzální způsob, jak ho očistit od toxinů. Ty pocházejí především z toho, co jíme a co dýcháme. Některé z nich jsou ale produkovány přímo v těle při dělení buněk. Velký význam má členění tukových buněk, ze kterých se uvolňují toxiny, které se v nich dříve uložily. Z tohoto důvodu náhlé “vysypání“ takového odpadu, například při rychlém hubnutí, může představovat

Překyselení organizmu – nebezpečí, které podceňujeme!

překyseleníNaše tělo se skládá z obrovského množství mezi sebou spolupracujících buněk, které tvoří tkáně a orgány. A buňky? To jsou takové malé, geniální továrny, které nám dodávají energii, Jsme stvořeni pro to, abychom byli zdraví, silní a plní energie. Proč je ale s tak dokonalým vybavením tolik lidí nemocných a unavených?